4 דברים שכדאי לדעת כשעושים פרסום ממומן בפייסבוק

כל ילד כבר יודע שכולם מחוברים בצורה כזו או אחרת לפייסבוק, הרשת החברתית הוירטואלית הגדולה בעולם. באופן טבעי לאיפה שהקהל הולך באים גם המפרסמים, בעלי העסקים ושאר בעלי אינטרסים שונים. בשבילם קיימת האופציה לקדם את ענייניהם בתשלום כדי לשפר את הנראות ושיקבלו עדיפות בפיד של המשתמשים. משה טיסונה מצביע על 4 נקודות שכדאי לכם לדעת לגבי פרסום ממומן בפייסבוק.

קהל יעד

כשיוצרים מודעת פרסומת, ניתן לכוון אותה לפלח אוכלוסיה ספציפי בפייסבוק ולקבל אומדן לגבי מספר האנשים שייחשפו אליה. לדוגמה, אם אתם מוכרים מוצרי קוסמטיקה אז תוכלו להגדיר שהמודעה תופיע רק עבור נשים שמתגוררות בישראל ובטווח גילאים ספציפי. ניתן “לשחק” עם ההגדרות כדי לקבל כל פעם אומדן אחר עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.

קישור נלווה למודעה

את הפרסומת שלכם אפשר לקשר אל כל מיני מקומות – החל מעמוד הפייסבוק של המוצר או העסק שלכם ועד ללינק חיצוני כאוות נפשכם.

תקציב

לפני שהפרסומת יוצאת לדרך צריך להגדיר לה תקציב. את השימוש בתקציב אפשר להגדיר האם הוא יימדד לפי חשיפות, כלומר כמה אנשים ראו את הפרסומת; או לפי קליקים, כלומר כמה אנשים שראו את הפרסומת לחצו על הלינק הנלווה לה. מומלץ לנסות את שתי השיטות כדי לפענח מה יותר משתלם עבורכם.

אבחון וסטטיסטיקה

בסוף כל יום תוכלו לבחון את הביצועים של הפרסומת שיצרתם. פייסבוק פיתחה מערכת תיעוד שמציגה סטטיסטיקות שונות על הפרסומת, כמו כמה גולשים צפו בה, כמה מהם לחצו על הלינקים שבה ומה התשלום הממוצע ששילמתם עבור כל צפייה או קליק, תלוי מה הגדרתם בסעיף הקודם שהוזכר לעיל. לדברי משה טיסונה, זה הוא הכלי הטוב ביותר בידיכם לנתח האם הפרסומת שלכם משיגה את המטרה, ואם לא אז חיזרו אחורה ונסו לבדוק מה צריך לתקן כדי להשיג תוצאה טובה יותר.

אודות משה טיסונה

משה טיסונה, יזם ואיש עסקים. עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה. צרו קשר עם מושיק טיסונה: IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה טל: 03-7558302
פורסם בקטגוריה אינטרנט מסחרי, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *